RSU vasaras skola - 4
Foto: Publicitātes foto

Autoavārija, kritiens no augstuma, sprādziens sporta zālē un citi negadījumi – šādos scenārijos augusta vidū bija jāiejūtas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) topošajiem ārstiem, piedaloties Klīnisko prasmju vasaras skolā, kas noritēja tehnoloģiski un ekspertu ziņā labi aprīkotajā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC). Līdzīgi kā aviācijā, kur topošie un esošie piloti izmanto simulatorus, arī medicīnā šāda veida treniņpoligons ir nepieciešamība, paturot prātā galveno mērķi – pacientu drošību. Tieši ar šādu vīziju tapa Klīnisko prasmju vasaras skola.

Kā stāsta vasaras skolas organizators, MITC klīnisko simulāciju speciālists Aleksandrs Oborins, ideja balstās pieejā "students māca studentu", kad ārstu uzraudzībā vecāko kursu studenti ar pieredzi klīniskajā darbā palīdz jaunāko kursu studentiem apgūt pamata klīniskās prasmes. Vasaras skolas rīkotāji – Medicīnisko simulāciju studentu zinātniskais pulciņš kopā ar MITC un RSU Studējošo pašpārvaldi – ir pārliecināti, ka mācības simulētā vidē veicina izpratni par rīcību sarežģītās un dzīvībai bīstamās situācijās, kā arī stiprina studentu pārliecību par saviem spēkiem.

Trīs dienu laikā topošie mediķi apguva elpceļu nodrošināšanu, injekcijas, ekstremitāšu imobilizāciju, pacienta sagatavošanu operācijai un citas klīniskās prasmes, kuras slīpēt palīdzēja vecāko kursu studenti, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) profesionāļi, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras pārstāvji un citi eksperti. Pasākums norisinājās trīs dienas, un katra diena atšķīrās no iepriekšējās ar tēmām, vieslektoriem, izspēlētajām simulācijām un pat ar dalībnieku dresscode.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!