Atbalsts jauniešiem Covid-19 seku mazināšanai: labas pieredzes stāsti
Foto: Publicitātes foto
Jau pandēmijas sākumā dati par Latvijas jauniešu labbūtību bija satraucoši – jauniešiem pasliktinājās mentālā veselība (63%), viņi sastapās ar grūtībām mācīties (79%), kā arī piedzīvoja nomāktību, depresiju (70%) un uzmācīgas domas vai bija ļoti viegli aizkaitināmi (60%). Vēl jauniešiem problēmas sagādāja brīvā laika pavadīšana (48%) un fizisko aktivitāšu trūkums (45%).

Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2021. gadā sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir izstrādājusi un šobrīd īsteno īpašu atbalsta programmu jauniešiem un darbā ar jaunatni veicējiem.

JSPA projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja Maija Kolberga norāda, ka Covid-19 pandēmija ir ilglaicīgi būtiski ietekmējusi visas jauniešu dzīves jomas – izglītību, nodarbinātību un brīvā laika pavadīšanu, kā arī iespaidojusi viņu mentālo labsajūtu: "Šajā situācijā mums bija nozīmīgi sniegt atbalstu jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kurus ietekmējusi pandēmija. Programma "Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai" guva plašu interesi visā Latvijā – 58 pašvaldības un 94 nevalstiskās organizācijas iesniedza 152 projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai, radot risinājumus aktuālās situācijas risināšanai jauniešu vidū. Tika apstiprināti 47 projekti, kas saņēmuši 430 000 eiro finansējumu, nodrošinot atbalstu gan individuālu konsultāciju veidā, gan arī iesaistot jauniešus dažādās āra dzīves un cita veida aktivitātēs, lai viņus motivētu līdzdarboties, socializēties, atbalstītu vienaudžus šajā pārmaiņu un ierobežojumu laikā. Projektu ietvaros paredzēts sniegt atbalstu vairāk nekā 17 000 jauniešiem visā Latvijā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!