Šogad apmācības būs īpaši veltītas veselības aprūpes darbiniekiem un medicīnas studentiem neatkarīgi no vecuma, ieņemamā amata un specializācijas – medicīnas māsu palīgiem, medicīnas māsām, farmaceitiem, ķirurgiem un citiem. Aptaujās un intervijās ar 120 nozares pārstāvjiem "Riga TechGirls" pārstāvji identificējuši vairākus ar digitālajām prasmēm un tehnoloģijām saistītus izaicinājumus veselības aprūpē: darbiniekiem nereti trūkst pilnvērtīgas izpratnes par tādiem aspektiem kā digitalizācijas un datu nepieciešamība, datu drošības robežas, saistība starp dažādām sistēmām, pieeja dažādu iestāžu dokumentiem, datu izsekojamība, izpratne par globālajām tendencēm, tajā skaitā par tehnoloģiju risinājumiem, kurus lieto pacienti, utt.
"Šī programma paredzēta ikvienam, kas pārstāv veselības aprūpes nozari. Programmai nav vecuma, dzimuma vai dalībnieku daudzuma ierobežojumu, tāpēc aicināts piedalīties ir ikviens interesents! Mācību programmas mērķis ir sniegt mūsdienās tik ļoti nepieciešamās digitālās prasmes un zināšanas, lai arī šajos laikos varētu pilnvērtīgi turpināt veikt savu profesionālo darbību un, izmantojot modernās tehnoloģijas, uzlabot kā darba, tā personīgo ikdienu," stāsta "Riga TechGirls" līdzradītājs, projekta "Cilvēcīgi par tehnoloģijām" vadītājs Pauls Siliņš.
"Digitālās tehnoloģijas mūsdienās ir ļoti nozīmīgs atbalsta mehānisms veselības aprūpes sistēmā. Taču, lai tās varētu efektīvi izmantot pakalpojumu nodrošināšanai un pacienta pieredzes uzlabošanai, ir būtiski strādāt arī nozares personāla digitālo prasmju attīstības virzienā. Tāpēc atbalstām šo "Riga TechGirls" iniciatīvu un aicinām ikvienu veselības aprūpes profesionāli izmantot iespēju apgūt šīs vērtīgas zināšanas un prasmes," saka Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns.
Mācības tiešsaistē norisināsies no 21. marta līdz 8. jūnijam – šajā laikā tiks rīkotas 24 tiešsaistes nodarbības un četras praktiskās nodarbības, kurās dalībniekiem būs iespēja noteiktas prasmes apgūt padziļinātāk. Programmas dalībnieki apgūs, kā ikdienā pielietot tehnoloģijas, lai uzlabotu pacientu pieredzi, komunikāciju, mācīsies strādāt ar datiem un uzzinās vairāk par datu drošību.
Lai pieteiktos mācībām, medicīnas nozares darbiniekiem jādodas uz šo vietni un jāreģistrējas.
Iniciatīva "Cilvēcīgi par tehnoloģijām" notiek otro gadu. Pērn programmas mērķauditorija bija skolotāji un radošo industriju pārstāvji. Kopumā programmās piedalījušies vairāk nekā 4500 dalībnieku gan no Latvijas, gan citām valstīm.