Foto: Andis Janovs
Jauna gada sākums ir laiks, kad daudzi apņemas sākt jaunu dzīvi vai vismaz veikt tanī zināmas korekcijas. Gada sākums ir laiks, kad mūsu labie nodomi nes peļņu ne tikai sporta klubiem, dažādu kursu organizētājiem un visu veidu personiskās izaugsmes treneriem, bet arī grāmatnīcām, jo jaunajā gadā mēs noteikti vēlamies būt kompetentāki un viedāki nekā iepriekšējā. Visbeidzot jauns gads ir arī labs laiks, lai sāktu vai arī atsāktu mācīties svešvalodas.

Taču viss jau nav nemaz tik vienkārši. Svešvalodu mācīšanās bieži vien ir apvīta ar daudziem mītiem, kas mums traucē doties pretī apsolītajam mērķim brīvi pārvaldīt kādu svešvalodu. Izskaidrot, kāpēc mēs (atšķirībā no kaimiņu Kārlīša vai Anniņas) vēl joprojām nespējam runāt angliski, vāciski vai kādā citā valodā, palīdz mīti, kas radīti, lai attaisnotu mūsu slinkumu un nevarēšanu, skaidrojot valodas apguves grūtības ar objektīviem šķēršļiem.

Minēsim tikai dažus no šādiem visizplatītākajiem mītiem. Daudzi domā, ka valodas apgūšanai ir svarīgi dzīvot ārzemēs jeb valstī, kurā šajā svešvalodā cilvēki ikdienā sazinās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!