Foto: P. Hoy, University of Rostock; model created using Agisoft Metashape by J. Auer, LAKD M-V

Baltijas jūras ūdeņos Vācijas piekrastē atrasta akmens siena, kas, iespējams, izmantota medībās. Šī siena varētu būt viena no lielākajām mums zināmajām akmens laikmeta struktūrām Eiropā un viena no senākajām medību nolūkiem konstruētajām būvēm pasaulē, vēsta "Live Science".

Būve atrodas apmēram 20 metru dziļumā 10 kilometrus uz austrumiem no piekrastes pilsētas Rērikas. No ievāktajiem datiem rekonstruēts sienas 3D modelis liecina, ka tā sastāv no 1670 atsevišķiem akmeņiem un ir 975 metrus gara. Tās platums ir ap diviem metriem, bet augstums – viens metrs. Siena atklāta ar sonāra palīdzību, bet pēc tam uzņemti arī fotoattēli ar attālināti vadāmiem zemūdens peldlīdzekļiem. Sienu pētīt devušies arī nirēji, lai paņemtu gan sienas būvē izmantotā materiāla paraugus, gan blakus esošo nogulu paraugus. Šie paraugi arī ļāvuši ar lieli pārliecību noteikt, ka siena ir mērķtiecīgi būvēta, nevis dabas veidota struktūra.

Baltijas jūrā esošās struktūras atrašana bijusi laimīga sagadīšanās. Tas noticis 2021. gadā, kad Jākobs Gērsens, Ķīles Universitātes jūras ģeofiziķis, ar studentiem devies mācību izbraucienā Mēklenburgas līcī. "Atradums nāca gandrīz vai no zila gaisa. Mēs nemeklējām šādas būves, jo nemaz nedomājām, ka tās tur ir," vietnei "Live Science" stāsta Gērsens.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!