Šo fosiliju 1931. gados atrada Itālijas Alpos. Tā nebija tāda kā citas. Gadu desmitiem ilgi eksperti netika skaidrībā, kas tā ir, kurai ģintij dzīvnieks piederējis un – pats galvenais – kā tā saglabājusies tik neticami labi. Nu patiesība ir nākusi gaismā, un tā savā ziņā sagādājusi vilšanos.
Kā raksta vietne "Science Alert", šī fosilija paleontologu aprindās bija gandrīz vai slavenība. Radījums, kas to atstājis, dzīvojis pirms 280 miljoniem gadu, vēl pirms dinozauriem. Apmēram 20 centimetrus garais, ķirzaku atgādinošais dzīvnieks tika pie latīniskā nosaukuma Tridentinosaurus antiquus un solīja jaunas zināšanas par to, kā evolucionējuši rāpuļi.
Īpaši priecīgi paleontologi bija par to, cik labi fosilija saglabājusies – ap tās kontūru bija samanāmas tumšas krāsas materiāla paliekas. Ilgu laiku domāts, ka tās ir mīksto audu atstātas pēdas. Tas daudz biežāk novērojams gadījumā ar augiem, bet dzīvnieku gadījumā mīksto audu paliekas bieži ir sapuvušas un pilnībā zudušas jau ilgi pirms sācies fosilizācijas process. Ja fosilijā saglabātas arī mīksto audu paliekas, tā ir gluži kā informācijas dārgumu lāde paleontologiem un var atklāt tādas detaļas kā ādas tekstūru un krāsu, kā arī pat iekšējo orgānu izvietojumu dzīvniekiem, kas pa šo Zemi staigājuši, līduši vai rāpojuši pirms miljoniem gadu.