Ceļošana ir lielisks veids, kā izklaidēties, iepazīt citu zemju vēsturi, kultūru un jaunas garšas, izrauties no rutīnas un nomainīt vidi. Taču, kā jau ar visu šai dzīvē, var iekrist arī otrā grāvī – ceļošanas var būt par daudz, un apsēstība ar ceļošanu var liecināt par problēmām.
Kamēr tūrisma braucieni ir viegla un patīkama atvaļinājuma izklaide, viss kārtībā, bet ja ceļošana ir kļuvusi par apsēstību, bez kuras jūs nespējat vairs dzīvot un citādi iztikt, tas var liecināt par psiholoģiskām problēmām, raksta populārzinātniskais portāls "Discover Magazine".
Ceļošana nenormālā tempā, drudžaini apmeklējot valsti pēc valsts, var norādīt uz psiholoģisku problēmu – sava veida eskeipismu, kas paslēpies zem ārzemju ceļojumu kārības maskas. Eskeipisms ir centieni aizbēgt, izvairīties no nepatīkamā, mēģinājumi izstumt to no apziņas, piesātinot apziņu ar patīkamo, šajā gadījumā – ceļojumiem. Vēlme nemitīgi ceļot var liecināt, ka cilvēks cenšas novērst savu uzmanību no problēmām, kuras nevēlas risināt.