Latvijas zinātnieki pēta, ko iesākt ar progresējošo Alcheimera slimību
Foto: Publicitātes foto. No kreisās Jolanta Upīte un Baiba Jansone

Pēdējās desmitgadēs gan Eiropā, gan pasaulē strauji pieaug to cilvēku skaits, kuri cieš no Alcheimera slimības izraisītiem simptomiem, un zinātnieku grupas visā pasaulē meklē veidus, kā laikus diagnosticēt un ārstēt šo slimību. Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas katedras vadītāja, vadošā pētniece prof. Baiba Jansone, vadošais pētnieks prof. Jensu Pānki (Jens Pahnke) un doktora grāda pretendente, pētniece Jolanta Upīte sadarbībā ar Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) ķīmiķiem pēta Alcheimera patoloģiskos stāvokļus, radot risinājumu jaunu metožu uzlabojumam. Par šo zinātnisko projektu aprunājāmies ar tā vadītāju prof. Baibu Jansoni un pētnieci Jolantu Upīti.

Baiba Jansone: LU Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas katedras laboratorija darbojas neirozinātnes jomā. Mēs piedalāmies vairākos nacionālas nozīmes un starptautiskos zinātniskos projektos, kas ir vērsti uz neiroloģisko saslimšanu (piem., Alcheimera slimības) mehānismu izpēti un neirofarmakoloģijas pētījumiem. Ko nevar izpētīt klīnikas apstākļos, to mēs pētām preklīnikā jeb laboratorijas apstākļos.

Labs of Latvia: Pastāstiet par savu Latvijas Zinātnes padomes (LZP) ietvaros veidoto projektu par Alcheimera slimības ārstēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!