Tautas medicīna un vēzis: vai sulu kūres tiešām dziedē?
Tautas medicīna. Jēdziens, kas plaši tiek izmantots, lai apzīmētu alternatīvu mediķu nozīmētajai ārstēšanai. Ko parasti saprot ar tautas medicīnu? Tās ir pieredzes ceļā sakrātas zināšanas un uz tām balstīta rīcība, kuras mērķis ir saglabāt veselību un ārstēt slimības. Informāciju par to parasti saņemam no senajiem avotiem un viens no otra. Tautas medicīna, pretēji pierādījumos balstītajai medicīnai, balstās novērojumos. Piemēram, dziednieks ir novērojis, ka, dzerot kāda auga uzlējumu, cilvēkam kļūst labāk, tāpēc uzskata, ka augs ārstē slimību. Taču mūsdienu medicīnā šis process ir daudz sarežģītāks – lai izveidotu efektīvas zāles, ir nepieciešami ilgstoši pētījumi un pierādījumi. Tautas medicīnas tradīcijas ir stipras visās Eiropas valstīs, tajā skaitā arī Latvijā, un to pielieto plašam slimību klāstam – sākot no iesnām un beidzot ar nopietnām diagnozēm, piemēram, vēzi.

Kā apliecina nodibinājuma "O Fonds" eskpresaptauja par onkoloģisko slimnieku gatavību izvēlēties tautas medicīnas līdzekli, 5% ir gatavi dot priekšroku sulu kūrēm. Tas nav daudz, bet aiz katra gadījuma stāv kāda reāla cilvēka dzīvība.

Tāpēc rakstu sērijā "Vēzis un tautas medicīna" nodibinājums "O Fonds" skaidros, vai alternatīvām ārstniecības metodēm tiešām ir potenciāls. Par to, vai sulu kūres var tikt izmantotas kā pamata vai papildu metode cīņā ar onkoloģiskajām saslimšanām, konsultēs onkologs ar gandrīz 40 gadu darba pieredzi onkoloģijā, Latvijas onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājs Vilnis Sosārs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!