Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) studenti gūst praktiskas iemaņas un veic laboratorijas darbus digitāli, izmantojot speciāli aprīkotus stendus, ko veido profesors Pēteris Apse-Apsītis. Iespēja praktizēties attālināti ir aktuāla Covid-19 pandēmijas laikā, kad klātienes kontakti epidemioloģiskās drošības dēļ ir ļoti ierobežoti. Stendus varētu izmantot arī darbinieku kvalifikācijas celšanai uzņēmumos un intereses veidošanai par inženierzinātnēm skolēnos.

Inženierzinātņu studentiem pilnvērtīgas izglītības iegūšanai ļoti būtisks ir darbs laboratorijās ar speciālām iekārtām, praktiskie darbi, prakse. EVIF Industriālās elektronikas un elektrotehnoloģiju katedras profesors Apse-Apsītis (attēlā zemāk) uzsver, ka, mainoties jauniešu paradumiem, ir jāmainās arī studiju procesam. Jaunieši informāciju uztver citādāk nekā viņu priekšteči, viņi visu vēlas ātri, īsi un dinamiski, garās teorētiskās lekcijās ir sarežģīti noturēt viņu uzmanību. Teorētiskās zināšanas viņi nereti nesaista ar reālo dzīvi un, pabeiguši studijas, nezina, kā iegūtās zināšanas izmantot.

Lai vairotu studentos lielāku izpratni, piedāvātu iespēju jauniegūtās zināšanas uzreiz praktiski lietot, mācīties darot un iesaistoties zināšanu radīšanas procesā, Apses-Apsīša vadībā fakultātē izveidoti vairāki digitālie stendi laboratorijas darbu veikšanai – tie ļauj attālināti veikt mērījumus uz reālām iekārtām un analizēt iegūtos datus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!