Attēlā redzams, kā zinātnieki aplūko mūžīgajā sasalumā atrastu un labi saglabājušos kumeļu, kurš dzīvojis pirms 30-40 tūkstošiem gadu. Par šo atradumu tika paziņots 2018. gadā. Foto: AFP/LETA/Scanpix
Krievijas valsts kontrolētā labortorija "Vektor" otrdien izplatīja paziņojumu, ka uzsākts pētniecisks projekts, lai identificētu iespējamus aizvēsturiskus vīrusus Sibīrijas mūžīgajā sasalumā atrasto dzīvnieku mirstīgajās paliekās, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Laboratorija "Vektor" pētniecību veic sadarbībā ar Jakutskas Universitāti. Šobrīd jau tiek analizēti audu paraugi, kas ņemti no mūžīgajā sasalumā atrasta zirga paliekām. Šis eksemplārs uziets 2009. gadā Sibīrija reģionā, kur pētnieki mūžīgajā sasalumā visai regulāri atrod paleolīta jeb senā akmens laikmeta dzīvnieku paliekas, tostarp arī iespaidīgos milžus – mamutus. Tiek lēsts, ka konkrētais zirgs dzīvojis pirms vismaz 4500 gadiem (cits eksemplārs, ne tas, kas redzams titulbildē).

Šajā pētījumā tiks analizēti arī reģionā atrastu mamutu, briežu, suņu, irbju, zaķu, nelielu grauzēju un citu dzīvnieku audi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!