Avatars RSU

Pandēmijas laika lielākais izaicinājums medicīnas studentiem jebkur pasaulē ir klīnisko prasmju trenēšana. Topošajiem ārstiem Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir vieglāk, jo te darbojas Baltijā plašākais veselības aprūpes simulācijas centrs, kura komanda Covid-19 laikā radoši meklējusi variantus, kā pēc iespējas vairāk aizstāt in situ apstākļus. Studenti kārtojuši klīnisko prasmju attālināto eksāmenu ar tā dēvētā avatara palīdzību un praktiskās prasmes slīpējuši gan uz 3D printerī izdrukāta lumbālpunkcijas aprīkojuma, gan ar īpaši izveidotiem ķirurģiskās šūšanas komplektiem.

"Kamēr klātienes studijas un pārbaudījumi notikt nedrīkst, jāmeklē citi veidi, kā pārbaudīt studentu praktiskās zināšanas. Esmu patiesi gandarīta par mūsu komandas veikumu – kolēģi ik dienu viens otru iedvesmo meklēt arvien jaunus risinājumus, radot drošu simulētu vidi klīnisko prasmju apguvei," stāsta RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra (MITC) direktore Ieva Šlēziņa.

Viena no inovatīvajām metodēm paredz avatara iesaisti klīnisko prasmju studiju kursu eksaminācijā, kur students, eksaminētājs un klīnisko simulāciju speciālists satiekas "Zoom" platformā. Ja students un docētājs var atrasties mājās vai citā sev ērtā vietā, tad klīnisko simulāciju speciālists, kurš eksaminācijā strādā kā studenta avatars, darbojas aprīkotā klīnisko simulāciju mācību telpā. Students eksāmena laikā izvelk "biļeti" ar manipulāciju, kura jāspēj avataram raksturot tik izvērsti, lai tas varētu to pareizi īstenot, imitējot studentu acis, rokas un uzklausot teikto.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!