Latvija ir slavena ar savām iestrādēm farmācijas rūpniecībā. Nu zināšanas liktas lietā, lai radītu jaunas zāles pret tuberkulozi. Kāpēc līdzšinējie medikamenti vairs neder? Uz šo jautājumu raidījums "Izziņas impulss" atbildes rada ķīmijas laboratorijā, kas pārvērsta mazā zāļu rūpnīcā.
Pēdējā laikā ir grūti atrast jomu, kur Latvijā netiktu meklēts veiksmes stāsts vai niša, kurā varam būt ar kaut ko unikāli. Abos gadījumos labi piemēri var būt tieši zinātnē. Šoreiz stāsts par vienu no šādiem piemēriem – par to, kā Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (OSI) top jaunas zāles pret tuberkulozi.
Jaunu zāļu atklāšana ir izcils planētas spožāko prātu panākums. Taču arī spēt tās saražot ir vesela zinātne, un te īpaša vieta ir Latvijai. Kaut dzīvojam laikā, kad pasauli pāršalc saslimšanas, par kurām dzirdam pirmo reizi, aizvien nekur nav pazudušas arī vairākas tādas slimības, ko cilvēce iepazina jau ļoti sen. Piemēram, tuberkuloze. Pasaulē pret šo slimību ir plaši lietoti medikamenti, taču ar esošajām zālēm, kā izrādās, vien nepietiek, tāpēc tiek meklētas jaunas. Šajā ziņā daudz tiek darīts tieši OSI.