Tuvojoties Pasaules psihiskās veselības dienai, ko atzīmē 10. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) podkāsta "RSU Veselības ekspresis" piektās epizodes uzmanības centrā ir jautājumi, kā uzlabot savu psihoemocionālo veselību ārpus ārsta kabineta. Par mākslas terapijas sniegtajām iespējām, kā arī par Latvijā jaunu metodi – dabas un piedzīvojumu terapiju – stāsta RSU viesdocētāja, Latvijas Ergoterapeitu asociācijas viceprezidente un "Adventure Therapy Latvia" domubiedru grupas pārstāve Unda Avota un RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāja, Latvijas Mākslas terapijas asociācijas vadītāja un mākslas terapeite Elīna Akmane.

Vai brauciens ar laivām draugu pulkā var būt piedzīvojumu terapija? Kāpēc pat pastaiga pa mežu, prasmīga speciālista vadīta, var palīdzēt pie tādām smagām diagnozēm kā depresija vai posttraumatiskā stresa sindroms?

"Dabas un piedzīvojumu terapijā izmantojam dinamiskas, izaicinošas aktivitātes, lai izceltu ārā dažādas problēmas un terapeita vadībā grupā tās pārrunātu. Tas palīdz mainīt arī uzskatus, vērtības, paradumus. Balstāmies uz pieredzes izglītību un tās principu – tikai to, ko piedzīvojam, spējam pārnest reālajā dzīvē," stāsta Avota, kura ar domubiedriem nu jau divus gadus iedzīvina šo metodi Latvijā. "Piedzīvojumu terapija ir domāta tiem, kas nav gatavi sēdēt ārsta kabinetā 45 minūtes un runāt. Īpaši efektīva tā ir jauniešiem, jo daudzus no viņiem nevar sasniegt parastā veidā, jauniešiem vajag kaut ko aizraujošu un interesantu – tādu, kas pārspēj spēlītes telefonā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!