Foto: Shutterstock
Pa garu zāli, ko ik pa brīdim līgani saviļņo lēna vēja pūsma, mērķtiecīgi un pašpārliecināti slāj ziloņu bars. Bet, pag, šiem ziloņiem ir jokaini mazas ausis. Nekādi cienīgi lidojošā zilonēna Dambo radinieki tie vis nav. Tiem ir arī augstāka piere un – tik tiešām – arī apmatojums. Izskatās gluži kā mamuti, bet tie taču izmira pirms aptuveni 10 tūkstošiem gadu, ja neskaita dažas izolētas populācijas, piemēram, Vrangeļa salā.

Vai tu gribētu savām acīm piedzīvot šādu ainu? Kā izrādās, daži aizrautīgi gēnu inženierijas "brīvie gari" cer ko tādu īstenot dzīvē. Ja ne gluži uzreiz atgriezt pasaulē milzīgus mamutu barus, kas majestātiski stampā leknas pļavas, tad vismaz radīt pa kādam mamuta klonam gan. Cik šīs idejas reālas, cik fantastika un kāpēc kas tāds vispār būtu jādara – to šajā rakstā palīdz skaidrot Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras asociētais profesors Nils Rostoks.

Bet kāpēc gan?

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Nosaki "Delfi" auditorijas mīlētākos autorus "Delfi autoru balsojumā 2024"!Iepazīsties ar visiem autoriem un viņu saturu ŠEIT