Latvijas Universitātes (LU) Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienā "Zināšanu agora" filozofijas doktora Māra Kūļa uzstāšanās tēma bija "Par patiesību un meliem". Izdevuma "Alma Mater" 2021. gada 4. numurā publicētajā intervijā ar Māri Kūli sarunājas Māris Zanders.
Šogad LU Akadēmiskais apgāds izdeva tavu grāmatu "Finis veritatis? Par patiesību un meliem". Apmēram 400 lappušu garš teksts. Ko tu vēlies un vari par šo tēmu pateikt dažās minūtēs "Zināšanu agorā"?
Es rēķinos, ka auditorija ir cilvēki no akadēmiskajām aprindām, tāpēc man šķiet interesanti "iemest" viņiem modernās filozofijas tēzi, kas vienkāršoti skan – ar patiesībām nav tik vienkārši, kā var likties. Respektīvi, plašāku publiku varbūt nevajadzētu mulsināt ar domu, ka patiesība ir atkarīga no konteksta, savukārt zinātniekiem, jo īpaši dabaszinātniekiem, varbūt dažkārt ir veselīgi to atgādināt. Kopš Apgaismības laikmeta ir attīstījies priekšstats, ka, lūk, var arī sociālās zinātnes veidot atbilstoši dabaszinātņu principiem, visu "sarēķināt". Es šādu noskaņu – šāds apzīmējums varbūt ir veiksmīgāks – jūtu riņķī un apkārt, un man tā šķiet kaitīga.