Lielākā daļa cilvēku, kas saslimst ar Covid-19, slimnīcā nenonāk. Taču dažām ļaužu grupām slimība izpaužas īpaši smagā veidā. Jau pirmajā slimības vilnī bija redzams, ka Lielbritānijā etnisko minoritāšu pārstāvjiem bija lielāks risks nomirt no Covid-19 nekā baltādainajiem.
Daļa no šiem paaugstinātajiem riskiem saistīti ar sociāli ekonomiskiem faktoriem. Piemēram, etnisko minoritāšu pārstāvji Lielbritānijā biežāk dzīvo mazākās platībās, kur pulcējas daudz cilvēku. Etnisko minoritāšu pārstāvju mājsaimniecībās arī biežāk vienkopus dzīvo vairākas paaudzes, tādēļ gados vecākie ģimenes locekļi vairāk pakļauti inficēšanās riskam, vīrusu mājās pārnesot jaunākajiem ģimenes locekļiem. Tāpat etnisko minoritāšu pārstāvji biežāk nekā baltādainie strādā aprūpes namos un medicīnas iestādēs, kur ir lielāks risks nonākt saskarsmē ar vīrusu. Taču sociāli ekonomiskie faktori vēl nav viss stāsts.
Vērienīgā pētījumā, kas 2021. gada maijā publicēts izdevumā "The Lancet", secināts – Lielbritānijā melnādainajiem cilvēkiem, aziātiem un arī cilvēkiem ar jauktu etnisko izcelsmi bija lielāks risks nonākt slimnīcā un arī saslimt tik smagi, ka nepieciešama ārstēšanās intensīvās terapijas nodaļā, tāpat pastāv lielāka varbūtība, ka viņi no Covid-19 nomirs, ja salīdzina ar baltādainajiem cilvēkiem Lielbritānijā pandēmijas pirmajā vilnī (2020. gada pavasarī).