<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@hambourine">Hamish Duncan</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Ir lieliski būt par galvastiesu garākam nekā vidējam cilvēkam tad, kad atrodies koncertā un nav jāstiepjas pirkstgalos, lai redzētu skatuvi. Vai tad, ja no kāda augstāka plaukta veikalā jānoceļ noskatītā prece. Taču plašs pētījums liecina, ka papildu centimetri virs vidējā saistīti arī ar paaugstinātiem noteiktu slimību riskiem. Tiesa, runa aizvien ir tikai par saistību, ne cēloņsakarībām.

Pētījumā analizēti dati par 280 tūkstošiem ASV iedzīvotāju – tie ņemti no ASV bruņoto spēku veterānu izpētes programmas "Million Veteran Program". Tā ir plaša datubāze ar nu jau vairāk nekā 870 tūkstošiem cilvēku, kas piekrituši piedalīties dažādos ar veselību un ģenētiku saistītos pētījumos.

Ar ģenētiskās izpētes metodēm pētījuma autori sasaistīja cilvēku auguma garumu ar vairāk nekā 100 klīniskajām pazīmēm, tostarp tādām nopietnām veselības problēmām kā perifērā neiropātija, kāju čūlas, hroniskas vēnu slimības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!