<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@fitmasu">Fitsum Admasu</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Latvijā un visā pasaulē sports attīstās un kļūst arvien populārāks, palielinās arī sporta sacensību un to dalībnieku skaits. Sporta sacensībās piedalās indivīdi ar dažādu veselības stāvokli, treniņu režīmu un fizisko sagatavotību, tāpēc, lai saglabātu iedzīvotāju veselību un dzīves kvalitāti visa mūža garumā, kā arī novērstu ar fizisko aktivitāti saistītu palielinātu risku cilvēka veselībai un dzīvībai, jānodrošina padziļinātās profilaktiskās medicīniskās pārbaudes fiziski aktīviem cilvēkiem un sportistiem.

Sandra Rozenštoka savā promocijas darbā ar kardiopulmonālās slodzes testa metodi vērtēja fiziski aktīvo iedzīvotāju sportistu fiziskās slodzes toleranci, tās atbilstību veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai. Tika novērtēta sporta ārsta ieteikumu par individuāli piemērotu fizisko slodzi un ārstnieciski profilaktiskajiem pasākumiem ietekme uz rezultātiem.

Pētījums veikts sertificētā ārstniecības iestādē "Sporta laboratorija", kas ir Starptautiskās sporta medicīnas federācijas sadarbības centrs sporta medicīnā Latvijā. Pētījumā tika iekļauti 1600 12–70 gadu veci indivīdi (1050 vīrieši, 550 sievietes), kuri bija pārliecināti, ka ir veseli, nodarbojas ar augstas dinamiskas un augstas vai vidējas statiskas fiziskās slodzes sporta veidiem un piedalās sporta sacensībās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!