<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@richardbrutyo">Richard Brutyo</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>

Viens cilvēka gads ir ne vairāk un ne mazāk kā septiņi suņa gadi. Tā šķiet vienkārša un ērta formula, un ir dzirdēta tik daudz reižu, ka šķiet pašsaprotama un vispārpieņemta patiesība. Taču ne viss, kas tiek atkārtots gana bieži, automātiski arī ir taisnība. Patiesībā reizēm kādu apgalvojumu esam pieņēmuši kā patiesību tikai un vienīgi tāpēc, ka to esam dzirdējuši atkal, atkal un atkal. Šādu šķietamu "faktu" saraksts ir garš – zelta zivtiņu trīs sekunžu atmiņa vai tas, ka sikspārņi ir akli. Par to, vai kaķi vienmēr krīt uz kājām un vai vēršus tiešām kaitina sarkana krāsa, "Campus" jau reiz rakstīja. Taču šoreiz nedaudz vairāk par pieciem mītiem, kas saistīti ar dzīvnieku dzīvi un nāvi.

Viens cilvēka gads ≠ septiņi suņa gadi


Ja šī vienkāršā formula tiešām būtu precīza, tad cilvēki būtu seksuāli aktīvi jau septiņu gadu vecumā un reizēm nodzīvotu līdz pat 150 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!