RSU
Kad 11 operācijas jau bija aiz muguras un avārijā cietušais riteņbraucējs bija gatavs gūžas protezēšanai, kas pavērtu cerības atkal staigāt, iegurnī un labajā kājā ieperinājās infekcija. Izārstēt to neizdevās pat pēc vairāku mēnešu ilgas zāļu lietošanas, jo baktērijas pret tām bija rezistentas.

Dažādu iemeslu dēļ baktēriju gēnos mēdz notikt mutācijas, kas padara tās noturīgas pret antibiotikām, un tieši tā bija noticis ar šo gados jauno pacientu. Ārsti jau bija izmēģinājuši visu iespējamo, un arvien ticamāks sāka iezīmēties pacienta dzīves kvalitātei vistraumējošākais scenārijs – inficētās kājas amputācija, izgriežot arī gūžas kaulu un daļu iegurņa.

Pateicoties nepelnīti piemirstam terapijas veidam – bakteriofāgiem, no šīs izteikti kropļojošās operācijas izdevās izvairīties un jaunais pacients no infekcijas atveseļojās pāris nedēļās, bet jau pēc deviņiem mēnešiem viņam varēja veikt tik nepieciešamo gūžas endoprotezēšanu. Šis ir viens no bakteriofāgu spožajiem veiksmes stāstiem, kur praksē redzama rezultatīvā sadarbība starp Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Bioloģijas un mikrobioloģijas katedru, Karalienes Astrīdas Militāro slimnīcu Beļģijā, Latvijas lielajām klīniskajām universitātes slimnīcām un RSU Militārās medicīnas pētījumu un studiju centru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!