<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@ericjamesward">Eric Ward</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Tieši īstajā brīdī tavs suns atnāk un piespiežas pie kājas vai ieliek galvu klēpī, vai nolaiza roku – tā, it kā lieliski zinātu, ka šobrīd izjūti lielu stresu. Un patiesībā suņi to arī zina – vismaz tā liecina virkne pētījumu. Turklāt nupat veiktā eksperimentā noskaidrots, ka suņiem nevajag pat vizuālas un skaņas norādes, lai noteiktu saimnieka emocionālo stāvokli. Pietiek vien ar ožu.

Jau iepriekš vēstījām, ka suņu oža – to izslavētākā spēja – ir noderīga ne tikai sprāgstvielu vai narkotiku meklēšanā, vai pat Covid-19 pozitīvu cilvēku atrašanā, bet arī ir izskaidrojums tam, kāpēc suņiem daži cilvēki vienkārši nepatīk.

Suņu oža ir tik jutīga, ka tie burtiski var saost arī spēcīgas emocijas. Ja cilvēks ir nobijies, sviedriem izmainās aromāts, un suņi tādējādi saprot, ka kāds ir nobijies. Tāpat suņi labi "nolasa" arī izmaiņas savu saimnieku mīmikā un žestos. Piemēram, suņi-kompanjoni cilvēkiem, kas cieš no smaga posttraumatiskā stresa sindroma, sajūtot izmaiņas saimnieka uzvedībā, bieži mēģina cītīgāk pievērsties saimniekam, lai aizgaiņātu uzmācīgas un destruktīvas domas, pirms tās pārņēmušas prātu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!