<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@designecologist">DESIGNECOLOGIST</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Oksitocīns – šis bieži par "mīlestības hormonu" dēvētais savienojums varētu pavisam burtiskā nozīmē palīdzēt sirds atjaunošanās procesos pēc pārciestām traumām, piemēram, miokarda infarkta. Tā liecina jauns eksperiments, ko veikuši Mičiganas Štata universitātes biologi.

Oksitocīns ir peptīdhormons, ko izdala mūsu smadzenes – tam ir būtiska loma gan vairošanās procesos, dzemdībās, gan intimitātē un sociālo attiecību veidošanā. Tāpēc to bieži populārzinātniskajā literatūrā mēdz dēvēt par "mīlestības hormonu". Taču pētījumi liecina, ka tam ir daudz plašāka loma mūsu organismā. Iespējams, tas piedalās arī procesos, kas palīdz reģenerēties sirds audiem un nākotnē varētu tikt izmantots miokarda infarktu pārcietušo pacientu rehabilitācijā.

Pagaidām šajā jomā pētījumi ir sākumstadijā – eksperimenti veikti vien laboratorijā uz šūnām un zebrzivīm. Pirms dažiem gadiem publicētā pārskatā norādīts, ka oksitocīns pasargā sirds un asinsvadu sistēmu, samazinot iekaisumu, pazeminot asinsspiedienu un arī palīdzot tikt galā ar brīvajiem radikāļiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!