<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@emileseguin">ÉMILE SÉGUIN</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Vietnē "The Conversation" regulāri tiek publiskota rubrika "Curios Kids" jeb "Zinātkārie bērni". Rubrikā zinātnieki cenšas vienkāršā valodā atbildēt uz bērnu jautājumiem, kas bieži vien ir tikai šķietami ir vienkārši, bet patiesībā pat lieliem domātājiem pamatīgi jāpamežģī prāts, lai uz tiem atbildētu. Šoreiz septiņus gadus vecais Redžijs un deviņus gadus vecā Maija prasa – vai eksistē tāda lieta kā pilnīgi nekas, un ja eksistē, kā šis nekas izskatās? Uz to atbildi lūkoja sniegt Kīlas Universitātes astrofiziķis Jako van Lūns. Tālāk – Jako van Lūna teksts.

Iedomājies, ka aiz loga dzirdi kādu skaņu. Tu domā, ka tur varbūt rej suns, vai varbūt klaigā bērns. Kad piecelies un pieej pie loga, lai paskatītos, tur nav nedz suņa, nedz bērna. Tev tikai izlikās un tu teiksi: "Ak, tur tomēr nekā nav."

Mēs mēdzam teikt, ka mums nekā nav, vai te/tur nekā nav. Taču ar to parasti domājam kādu konkrētu lietu. Kad paskaties ārā pa logu, tur ir daudz lietu – koki, mājas, automašīnas, varbūt velosipēdi. Vienkārši tur nebija konkrētā lieta, kuru tu meklēji vai cerēji ieraudzīt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!