Latvijas pētnieki dodas cīņā pret baktēriju 'policistiem', kas grauj antibiotiku darbību
Antibiotiku rezistence ir ļoti būtiska problēma, kas īpaši saasinājusies pēdējās desmitgadēs. Prognozes liecina, ka gadsimta vidū no neārstējamu infekciju slimībām mirs līdz 10 miljoniem cilvēku. Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) pētnieki strādā, lai mazinātu antibiotiku rezistences negatīvo ietekmi, un norāda, ka šajā jomā OSI darbs ir Eiropas līmenī.

"Latviešu zinātnieki var tikpat labi kā jebkurš cits. Mēs neesam ne sliktāki, ne vārgāki! Esam pilnīgi normālā Eiropas līmenī un varam strādāt kopā ar citiem. Mēs neesam pelēkās vadmalās tērpti rūķīši," uzsver Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķis, Latvijas Universitātes (LU) Ķīmijas fakultātes profesors Edgars Sūna.

Viņa vadībā Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātnieki liela starptautiska konsorcija ietvaros izstrādājuši jaunu kombinētās terapijas pieeju bakteriālās rezistences apkarošanai un tādu akūtu infekcijas slimību efektīvai ārstēšanai kā sepse, pneimonija un urīnceļu iekaisumi. Latvijas Zinātņu akadēmija pētījumu atzinusi par vienu nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem 2022. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!