Vilku bara hierarhijas augšgalā ir barvedis – alfa tēviņš, dominējošais vilks, kas gluži kā diktators nosaka lietu kārtību barā un valda pār padotajiem ar spēku un iebiedēšanu. Vismaz tā ilgstoši uzskatīts. Taču biologi norāda, ka ideja par alfa tēviņu vilku baros dzima pagājušā gadsimta vidū, kad pētīti nebrīvē dzīvojoši vilku bari. Tā ir novecojusi informācija, un savvaļā aina ir pavisam cita.
Nebrīvē dzīvojoša vilku bara attiecības nesniedz objektīvu ieskatu par šo dzīvnieku uzvedību dabiskos apstākļos, izdevumam "Scientific American" komentē Deivids Mehs, kas desmitgadēm ilgi pētījis vilku uzvedību savvaļā. Arī Mehs savulaik lietojis terminu "alfa vilks" un "beta vilks", lai raksturotu bara iekšējo hierarhiju. Viņš pat to izmantojis paša 1970. gadā sarakstītajā grāmatā "Vilks: apdraudēto sugu ekoloģija un uzvedība". Taču, kā jau tas labam pētniekam pienākas, veicot jaunus novērojumus un klajā nākot jaunai informācijai, Mehs par visām varītēm neturējās pie iepriekšējiem uzskatiem un tos mainīja. Grāmata pēc viņa pieprasījuma 2022. gadā izņemta no aprites. Mehs uzskata, ka 2003. gadā publicētajā grāmatā "Vilki: uzvedība, ekoloģija un aizsardzība" ietvertā informācija daudz precīzāk atspoguļo kārtību vilku barā.
Novērojumi savvaļā liecina, ka baru vada vilka un vilcenes pāris, bet pārējie bara locekļi ir viņu atvases, kas vēl nav sākušas pastāvīgu dzīvi un neveido savu baru. Mehs norāda, ka tādējādi arī jebkuru tēvu cilvēku ģimenē varētu dēvēt par alfa tēviņu. Kāda no tā jēga? "Viņš vienkārši ir tēvs atvasēm ģimenē. Un tieši tāpat ir arī ar vilkiem."