Pasaulē dīvainākā kaverversija – kā cilvēku smadzenes izpilda 'Pink Floyd' hitu

"Another Brick in the Wall, Part 2" droši vien ir leģendārās grupas "Pink Floyd" vislabāk atpazīstamā kompozīcija. Pat tie, kas nav "floidu" daiļrades pārzinātāji, šo gabalu būs vairākkārt dzirdējuši atskaņotu radio, reklāmās, turklāt dažādos izpildījumos un remiksos. Skaņdarba pirmo daļu gan radio atskaņo retāk, taču arī tā daudziem būs zināma. Un var droši teikt, ka neviena no kaverversijām nav tik neparasta kā tā, ko sagatavojuši Kalifornijas Universitātes neirozinātnieki – viņi rekonstruējuši "Another Brick in the Wall, Part 1" tikai no klausītāju smadzeņu viļņiem.

Kas bija pētījuma dalībnieki? 29 cilvēki, kas cieš no epilepsijas un kuriem ārstēšanas nolūkos smadzenēs tika implantēti elektrodi. Tādējādi pētniekiem bija iespēja fiksēt pētījuma dalībnieku smadzeņu aktivitāti. Taču ierakstīt smadzeņu elektriskos impulsus ir viena lieta. Kā tos interpretēt? Lūk, te īsts izaicinājums neirozinātniekiem.

Kāpēc to vispār darīt? Ja tu vari staigāt, kustēties un runāt, priecājies un novērtē to! Pasaulē ir daudz cilvēku, kuru domu pasaule ir ne mazāk bagāta kā tavējā, taču viņi fiziski to nespēj izpaust kādas slimības dēļ. Lai "savienotu" šos cilvēkus ar apkārtējo pasauli un ļautu aizvadīt pilnvērtīgāku dzīvi, liela loma ir smadzeņu-datoru saskarņu tehnoloģijām (BCI jeb brain-computer interface).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!