Trīs kilometru dziļumā atrastais zeltainais bumbulis aizvien nav identificēts
Pagaidām vienīgais, ko var droši teikt par 3,3 kilometru dziļumā atrasto zeltainās krāsas bumbuli, ir – tā izcelsme ir bioloģiska. Kas arī, protams, bija sagaidāms. Diez vai plastmasas maisiņš būtu ieguvis tik krāšņu mirdzumu, sazin cik ilgi dusējis tādās dzīlēs, kuras gaisma nesasniedz. Pētniekiem uz izpētes kuģa "Okeanos Explorer" aizvien nav ne jausmas, kas tieši ir atrastais veidojums. Ekspedīcija noslēgsies 16. septembrī, un tad arī būs laiks pamatīgākām analīzēm, kuras nevar veikt ar uz kuģa pieejamo laboratorijas aprīkojumu.

"Okeanos Explorer" ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes (NOAA) pētniecības kuģis, kas no 23. augusta vago Aļaskas līča ūdeņus, kartējot un pētot iepriekš neizzinātus dziļūdens apgabalus Aļaskas piekrastē. Apkalpes rīcībā ir moderns sonārs, kā arī divi no attāluma vadāmi zemūdens aparāti "Deep Discoverer" un "Seirios".

Viens no tiem arī bija tas, kura starmešu gaismā 30. augustā nonāca dīvainais veidojums – akmenim piestiprinājies zeltainas krāsas bumbulis ar caurumu vienā vietā. Zemūdens aparāts ar savu manipulatoru to pabakstīja, aplūkoja un tad ar speciālu ietaisi to no akmens nosūca, lai nogādātu uz "Okeanos Explorer" klāja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!