Asteroīds Bennu
Foto: Erika Blumenfeld, Joseph Aebersold/NASA

Pēc tehniskām nebūšanām, speciālistiem ilgu laiku nespējot droši atvērt paraugu savākšanas tvertnes vāku, beidzot asteroīda "Bennu" paraugi ir nonākuši pie zinātniekiem. Gadiem ilgā plānošana, septiņus gadus ilgais lidojums un spriedzes pilnie pēdējie brīži, kapsulai ar paraugiem traucoties cauri Zemes atmosfērai, bija tā vērti. Tik daudz "svaigu" asteroīdu paraugu pētniekiem vēl nekad nav bijis. Un pēc sākotnējās analīzes jau izskanējušas pirmās aizraujošās versijas par šī kosmiskā objekta izcelsmi, vēsta "Space.com".

"Mums ir vairāk nekā 1000 daļiņu, kas ir lielākas par pusmilimetru, 28 daļiņas, kas ir lielākas par centimetru, un prāvākā no tām ir 3,5 centimetrus liela," stāsta šīs misijas vadošais pētnieks Dante Loreta no Arizonas Universitātes. "Mums ir lieliska kolekcija ar patiesi lieliem akmeņiem. Būsim nodarbināti ilgu, ilgu laiku," piebilst zinātnieks.

"Bennu" paraugi tiks analizēti ne tikai ASV, bet nosūtīti arī NASA partneriem citur pasaulē. Šo vērtīgo, Zemes atmosfēras nepiesārņoto materiālu pētīs simtiem zinātnieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!