Parastam klēpjdatoram vajadzētu 10 gadus, lai no datiem uzģenerētu šo video simulāciju. NASA superdators tika galā dažās dienās. Atzīmējot melno caurumu nedēļu, kas sākās pirmdien, 6. maijā, NASA Godarda Kosmosa lidojumu centra astrofiziķis Džeremijs Šnitmans astronomijas entuziastiem piedāvā priekšstatu – kā varētu izskatīties, ja tava pēdējā stundiņa pienāktu melnajā caurumā.

Šnitmans simulācijas veidoja, par pamatu ņemot datus supermasīvajam melnajam caurumam ar 4,3 miljonu Sauļu masu. Šis skaitlis nav nejauši izvēlēts. Apmēram tik masīvs ir melnais caurums "Sagittarius A*", kas atrodas mūsu galaktikas centrā. Tas ir otrais melnais caurums astrofizikas pētījumu vēsturē, kura attēlu zinātnieki izveidojuši no radioteleskopu ievāktās informācijas.

Kā izskatītos tavi pēdējie mirkļi, ja tu kā kosmosa dzīles izzinošs astronauts būtu apmaldījies un neviļus nokļuvis pārāk tuvu supermasīvam melnajam caurumam? "Cilvēki man bieži šo jautājuši," atzīst Šnitmans. "Es simulēju divus dažādus scenārijus – vienu, kurā vērotājs palido melnajam caurumam garām, nešķērsojot notikumu horizontu, un otru, kur šī robeža tiek šķērsota, tādējādi parakstot sev liktenīgo spriedumu."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!