Vairākus gadus astronomi prātoja – kā nākas, ka citplanēta, kas ir gandrīz tikpat liela kā mūsu Saules sistēmas gigants Jupiters, ir desmit reižu vieglāka. Tās vidējais blīvums ir gluži kā mikroviļņu krāsnī uzkarsētam zefīram, salīdzināja kosmosa izpētei veltītā vietne "Space.com". Taču kopš 2022. gada astronomiem ir spēcīgs palīgs, Džeimsa Veba kosmiskais teleskops. Tas palīdzējis atrisināt arī šo detektīvmīklu.
Apmēram 200 gaismas gadus no Zemes ap nelielu zvaigzni riņķo planēta WASP-107b. Līdzīgi kā citas planētas, tās nosaukums citplanētu katalogā saistīts ar programmu, kas planētu palīdzēja atrast. Šajā gadījumā tas ir konsorcijs "Wide Angle Search for Planets" jeb WASP, kurā apvienojušās vairākas akadēmiskas organizācijas un observatorijas, lai vienlaikus monitorētu tūkstošiem zvaigžņu.
WASP-107 zvaigzne ir mazāka par mūsu Sauli – gan tās rādiuss, gan masa nepārsniedz 70% no Saules rādiusa un masas. Tā ir arī par kādu piekto daļu vēsāka. Tuvu ap šo zvaigzni, kas no mūsu skatupunkta atrodas Jaunavas zvaigznājā, riņķo gandrīz vai Jupitera izmēra planēta WASP-107b. Tās eksistenci apstiprināja 2017. gadā, un kopš tā laika astronomi prātojuši, kā gan nākas, ka šis milzis ir tik neticami viegls. Dati liecina, ka tā masa ir vien 12% no Jupitera masas. Proti, milzīgā gāzu planēta sver apmēram tikpat, cik sver 30 Zemes. Jupitera masa ir līdzvērtīga 318 Zemēm.