Vecākais šobrīd aktīvais NASA Marsa rovers "Curiosity", kas pa sarkano planētu ripo jau kopš 2012. gada, nodrošinājis planētu pētniekus ar jaunu uzdevumu. Nejauši uz pusēm pāršķelts akmens atklājis visai pārsteidzošu saturu, vēsta populārzinātniskā vietne "Science Alert".
Ielejā, pa kuru braukā NASA rovers "Curiosity", ir pilns ar dažāda izmēra un formas akmeņiem. Tie visi izskatās ne pārāk interesanti. Taču tikai virspusēji. Lūk, savā ceļā uz jaunu pētījumu vietu 900 kilogramus smagais aparāts pārbrauca pāri vienam šādam akmenim, kā rezultātā tas tika pāršķelts uz pusēm. Izrādās, iekšā ir dzelteni kristāli.
Tālāka izpēte ar rovera rīcībā esošajiem instrumentiem ļāva secināt, ka tas ir faktiski tīrs, kristalizējies sērs. Sēra savienojumi – sulfāti – uz Marsa ir visai izplatīti, taču šī ir pirmā reize, kad tur atrasts sērs tīrā veidā, turklāt tik lielā daudzumā. Un Marsa pētnieki, ar "Curiosity" acīm paveroties apkārt, spriež – rovera tuvumā ir vēl daudz šim eksemplāram ļoti līdzīgu akmeņu. Vai arī tie sevī slēpj tīru sēru?