Cik lieli ir riski? Amerikāņi un krievi saiet ragos par sūci Starptautiskajā kosmosa stacijā
Foto: NASA

Nopietna problēma, kas apdraud kosmosa stacijas un astronautu drošību? Vai tomēr neliela sūcīte, kas jau gadiem tur bijusi un būs? NASA un "Roskosmos" viedokļi par to, kas notiek uz Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) Krievijas pusē, būtiski atšķiras. Labā ziņa ir, ka abas puses par to mēģina komunicēt. Sliktā – tas pagaidām pie gala risinājuma nav novedis.

Šī sūce Krievijas kontrolētajā pusē nav nekas jauns – tā tur ir vismaz kopš 2019. gada, kad pirmo reizi tika piefiksēta. Problēma ir tunelī, kas savieno Krievijas moduli "Zvezda" ar doku, kur pie stacijas "pietauvojas" kosmiskie lidaparāti, kas ved astronautiem un kosmonautiem dzīvošanai un darbam, kā arī stacijas uzturēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Taču, laikam ejot, NASA satraucas arvien vairāk – šī sūce nepaliek mazāka, un šogad gaiss no SKS plūst ārā ātrāk nekā jebkad iepriekš. Ideālā gadījumā SKS jānodrošina tādi apstākļi, kas pielīdzināmi normālam atmosfēras spiedienam uz Zemes.

Septembrī NASA un "Roskosmos" pārstāvji tikušies Krievijā, lai runātu par SKS darbības nodrošināšanu, taču domstarpības saglabājas.

"Krievi uzskata, ka turpināt tādā pašā garā ir droši. Taču viņi šo apgalvojumu nav spējuši pamatot ar tādiem pierādījumiem, kas mūs apmierinātu," raidorganizācija CNN citē bijušo NASA astronautu Bobu Kabanu, kurš šobrīd vada aģentūras konsultantu komiteju. "Savukārt ASV puse uzskata, ka tas nav droši, taču mēs nespējam par to pārliecināt Krievijas pusi."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!