Starpzvaigžņu viešņa tomēr pārcietīs ceļojumu cauri mūsu Saules sistēmai
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Komēta "2I/Borisov", kas ir tikai otrs objekts no starpzvaigžņu telpas, kuru izdevies fiksēt mūsu Saules sistēmā, acīmredzami nolēmusi parūpēties, lai astronomijas fanu interese nenoplok, un atkal sagādājusi jaunumus.

Sākumā aizraujošs bija jau pats fakts par to, ka izdevies fiksēt ciemiņu, kas šeit ieradies no "aizrobežām", ja runājam par Saules sistēmu. "2I/Borisov" ir hiperboliskā komēta, kas nozīmē, ka tā Saules sistēmas centrā ielido tikai vienu reizi un tad to pamet uz neatgriešanos. Perihēliju (punktu, kurā komēta savā lidojuma trajektorijā atrodas vistuvāk Saulei) "2I/Borisov" saniedza pērn 8. decembrī. Gan hiperboliskajām komētām, gan garā perioda komētām no Orta mākoņa ir daudz lielāka varbūtība pēc pietuvošanās Saulei sākt sadalīties, ja salīdzina ar īsā perioda komētām, piemēram, slaveno Haleja komētu, kas ir visai stabilas.

Un tiešām – šī gada martā poļu astronomi pamanīja, ka "2I/Borisov" kļuvusi spožāka, un astronomu operatīvās ziņapmaiņas vietnē "The Astronomer's Telegram" vēstīja, ka ir spēcīgas indikācijas par komētas kodola sadalīšanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!