Reflektoru teleskopu būtiskākais elements – to mēdz dēvēt arī par teleskopa sirdi – ir galvenais spogulis, gaismu savācošā virsma. Nupat vēstījām, ka pabeigts Nensijas Greisas Romanas vārdā nosauktā kosmiskā teleskopa galvenais spogulis 2,4 metru diametrā un klāts ar sudrabu. 2,4 metri šķiet visai prāvs izmērs, taču tas nobāl iepretim šī stāsta varonim – Milzīgajam Magelāna teleskopam.
Kad tiks pabeigta, šī observatorija būs viena no ārkārtīgi lielo teleskopu (Extremely Large Telescopes) klases zvaigznēm. Šajā klasē ieskaita observatorijas ar optiskajiem teleskopiem, kuru primārajam spogulim diametrs pārsniedz 20 metrus. Salīdzinājumam – Habla teleskopam tie ir 2,4 metri, bet milzim Kanāriju salās – Lielajam Kanāriju teleskopam (GranTeCan) – galvenā spoguļa diametrs ir nedaudz vairāk par 10 metriem.
Taču tuvākajā desmitgadē sāksies jaunu atklājumu ēra astronomijā, citam pēc cita ierindā stājoties lieliem un ļoti lieliem optiskajiem teleskopiem – 2025. gadā Ārkārtīgi lielajam teleskopam (ELT) Čīlē ar spoguļa diametru 39,3 metri, 2027. gadā Trīsdesmit metru teleskopam (TMT) Havaju salās ar diametru 30 metri, kā jau liecina nosaukums, un visbeidzot Milzīgajam Magelāna teleskopam 2029. gadā, kura galvenā spoguļa diametrs ir 24,5 metri (vizualizācijā apakšā).