Vai dzīvības potenciālais vēstnesis uz Veneras tika fiksēts jau pirms 40 gadiem?
Foto: NASA

Pirms aptuveni divām nedēļām tika paziņots – Veneras atmosfēras augšējos slāņos atrasts fosfīns, gāze, kas tostarp var būt arī mikrobioloģiskas dzīvības blakusprodukts. Protams, apgalvot, ka sērskābes piesātinātajos Veneras mākoņos ir dzīvība, ir krietni pāragri, taču šis atklājums pavisam noteikti ierindo Veneru kandidātu sarakstā tālākai izpētei par dzīvību Saules sistēmā ārpus Zemes. Taču iespējams, ka par fosfīnu Veneras atmosfērā varējām uzzināt jau pirms vairāk nekā 40 gadiem.

Kolīdz izdevumā "Nature Astronomy" tika publicēts sensāciju izraisījušais pētījums par fosfīnu Veneras atmosfērā, Kalifornijas štata Pomonas Politehniskā universitātes (CalPoly Pomona) bioķīmiķis Rakešs Moguls ar kolēģiem nekavējoties steidza pāršķirstīt iepriekš par Veneru ievākto datu katalogus, raksta "Live Science".

Runa ir par datiem, kas tika ievākti NASA misijā "Pioneer 13" 1978. gadā. Tās laikā Veneras atmosfērā tika ievadīta masas spektrometrijas zonde LNMS ("Large Probe Neutral Mass Spectrometer"), kas ar izpletni lēnām laidās arvien dziļāk Veneras indīgajos mākoņos, ievācot un nosūtot datus tālākai analīzei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!