Ar kodolenerģiju darbināma kosmiskā lidaparāta koncepts
Plāni tuvāko piecu gadu laikā atkal nogādāt uz Mēness cilvēkus ir tikai viens no pirmajiem atspēriena punktiem lielākām Saules sistēmas izpētes ambīcijām 21. gadsimtā, no kurām nākamais stūrakmens būs cilvēku sūtīšana uz Marsu, kas varētu notikt dažu tuvāko desmitgažu laikā. Taču – līdz Marsam ar pašreiz pieejamajiem dzinējiem visai ilgs ceļš mērojams. Risinājums likumsakarīgs – jārada jaudīgāki dzinēji.

Lielbritānija parasti nav viena no pirmajām valstīm, kas nāk prātā, ja runājam par kosmosa izpētes līderiem. Taču nu Lielbritānija sadarbībā ar "Rolls Royce" plāno sevi ļoti skaļi pieteikt kosmosa izpētes nākamajā cēlienā – cilvēku sūtīšanā uz tālākām planētām, vēsta "The Guardian".

Šobrīd ceļš no Zemes līdz Marsam prasa aptuveni astoņus mēnešus, turklāt tad, ja kosmiskie lidaparāti tiek palaisti noteiktos laika logos, kad Zemes un Marsa savstarpējais izvietojums ir izdevīgs maksimāli ekonomiskai un ātrai nokļūšanai uz sarkanās planētas. Šādi laika logi ir ik pa aptuveni diviem gadiem, un astoņus mēnešus līdz Marsam mēro arī NASA, Ķīnas un Apvienoto Arābu Emirātu pērn vasarā palaistās zondes, kuras galamērķī ieradīsies šī gada februārī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!