Pirmo reizi vēsturē uz citplanētas jeb planētas ārpus mūsu Saules sistēmas fiksēta molekula, kas uz Zemes ir bieži sastopama. Runa ir par planētu WASP-33b un •OH – hidroksilu jeb hidroksilradikāli, liecina zinātniskajā žurnālā "The Astrophysical Journal Letters" publicētā pētījuma rezultāti.
Hidroksilradikālis ir hidroksiljona (OH–) neitrālā forma, kam ir par vienu relektronu mazāk. Tas ir brīvais radikālis, kas var veidoties, piemēram, Zemes atmosfēras augšējos slāņos, reaģējot ierosinātam atomārajam skābeklim ar ūdeni. Tas ultravioletā starojuma iedarbībā var veidoties arī no ūdeņraža peroksīda. Hidroksilrdikāļi sastopami arī starpzvaigžņu telpā, taču līdz šim nebija fiksēti citplanētas atmosfērā.
WASP-33b pati par sevi ir interesanta planēta. Tā atrodas ap 400 gaismas gadu attālumā no mums un pēc klasifikācijas ir tā dēvētais "karstais Jupiters" – milzīga gāzu planēta, kas, atšķirībā no mūsu Jupitera, ap savu zvaigzni riņķo ļoti ciešā orbītā, tādējādi ir ārkārtīgi karsta. WASP-33b gadījumā planēta zvaigznei atrodas tuvāk nekā Merkurs Saulei. Rezultātā planētas atmosfēra dienas pusē var sasneigt pat 2500 grādu pēc Celsija temperatūru – gana karstu, lai izkausētu vairumu metālu, raksta "Universe Today".