No 3D printera kosmosā – jauns uzņēmums met izaicinājumu Maskam un 'SpaceX'
Foto: Publicitātes attēli

"SpaceX" ar savām atkārtoti daļēji izmantojamajām "Falcon 9" raķetēm nu jau pavisam droši nostiprinājis savas pozīcijas kā uzticams komerciālais kosmisko lidojumu pakalpojumu sniedzējs, nogādājot Zemes orbītā ne tikai kravu, bet nu jau arī astronautus uz Starptautisko kosmosa staciju un atpakaļ. Taču konkurenti neguļ, un 2015. gadā dibinātais "Relativity Space" paziņojis, ka pilnībā atkārtoti izmantojama un ar 3D printeri drukātā "Terran R" raķete kosmosā dosies jau 2024. gadā, vēsta "Space.com".

""Terran R" ir raķešu inovāciju un dizaina augstāko sasniegumu galvgalī. Pilnībā atkārtoti izmantojama un pilnībā ar 3D drukas metodi izstrādāta, "Terran R" būs lieliski piemērota, lai kalpotu klientu aizvien pieaugošajām vajadzībām, attīstoties milzīgiem satelītu tīkliem, kā arī būs liels lēciens uz priekšu, lai sasniegtu mūsu mērķi – industriālo bāzi ārpus Zemes," ambiciozos plānus ieskicē "Relativity Space" par ražošanu un inženiertehniskajiem risinājumiem atbildīgais viceprezidents Zaks Dans.

Pirms tam gan vēl jāsagaida, kādus rezultātus nesīs daudz mazākās "Terran 1" (ilustrācijā pa kreisi) izmēģinājumi, kam jānotiek šogad. "Terran 1" ir 35 metrus gara un, atbilstoši kompānijas norādītajiem tehniskajiem parametriem, spēs zemajā Zemes orbītā 1,25 tonnas smagu kravu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!