Kosmosa 'prātmežģis' – vai iespējams izlidot cauri Jupiteram?

Mūsu mājas – Zeme – ir viena no cietzemes jeb Zemes grupas planētām, četrām pasaulēm, kas Saulei atrodas vistuvāk. Tālu aiz Marsa, pa kuru jau vairākus gadu desmitus cītīgi braukā robotizēti pašgājēji, atrodas Saules sistēmas lielākais milzis – gāzu planēta Jupiters. Bet vēl aiz tā skaistais un apgredzenotais Saturns. Ja jau šīs planētas sastāv no gāzes, kādam varētu rasties jautājums, vai kosmiskais lidaparāts varētu Jupiteram izlidot cauri? Atbildi sniedz vietne "Live Science", konsultējoties ar Lī Flečeru, Lesteras Universitātes asociēto profesoru un planētu pētnieku.

Starp citu, daži cilvēku radīti objekti jau ir paviesojušies Jupitera un Saturna "dzīlēs". Uz neatgriešanos, protams, jo īsā atbilde uz jautājumu "vai var izlidot cauri Jupiteram" ir – nē, nevar. Neviens aparāts nespētu izturēt apstākļus, kas valda šo planētu centrā vai tuvu tam.

"Dodoties cauri atmosfērai uz planētas iekšieni, blīvums, spiediens un temperatūra ārkārtīgi pieaug," skaidro Flečers. Tuvu pie Jupitera centra ūdeņradis, kas normālos apstākļos ir gāzveida, kļūst par ko līdzīgu šķidram metālam, un tas "padara šo reģionu tikpat eksotisku kā Saules virsma", bilst pētnieks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!