Astronomi paveikuši iespaidīgu darbu un radījuši līdz šim lielāko, detalizētāko un iespaidīgāko Visuma datorsimulāciju. "Uchuu" simulāciju jebkuram iespējams arī lejupielādēt, tikai atceries – Visums ir milzīgs, un tāda ir arī šī simulācija. Arī pēc pamatīgas simulācijas optimizēšanas un faila saspiešanas tāpat būs nepieciešams 100 terabaitu (jā, terabaitu, nevis gigabaitu) cietais disks, vēsta "Universe Today". Tāpēc teorētiski šo simulāciju varam lejupielādēt, bet praktiski – diez vai. Lielākajai daļai cilvēku vienkārši nav pieejami tik ietilpīgi datu uzglabāšanas "dzelži".
Tā kā droši zinām tikai par viena Visuma eksistenci (kaut pastāv arī hipotēzes par multiversu, kur mūsu Visums ir tikai viens no daudziem), astronomiem nav tik plašu iespēju salīdzināt un eksperimentēt, kā tas ir dažās citās eksakto zinātņu jomās, kur izlase ir lielāka par vienu. Visumu varam pētīt, to novērojot. Taču, ja ir vēlme "paspēlēties" ar dažādiem mainīgajiem un pavērot, kā ierastās kārtības izjaušana varētu ietekmēt pārējos notikumus Visumā, talkā nāk datorsimulācijas.
Starptautiskas zinātnieku komandas radītais "Uchuu" (no japāņu valodas – "Visums") ir bezprecedenta izmēra digitāls Visuma modelis – simulētā vide sniedzas 9,63 miljardu gaismas gadu garumā (tie ir aptuveni 75 procenti no attāluma, kas šķir Zemi no tālākajām astronomu novērotajām galaktikām). Simulācija sastāv no 2,1 triljona virtuālu daļiņu.
"Uchuu" simulācijas galvenais uzdevums ir koncentrēties uz Visuma lielo struktūru – galaktiku un galaktiku kopu – evolūciju. Simulācija galvenokārt ļauj pētīt tumšās matērijas lomu šajos procesos. Tāpēc šoreiz pētnieki simulācijā neiekļāva mazākas struktūras un objektus – zvaigznes, planētas utt. Kā raksta "Universe Today" – uz kādu citplanētiešu apdzīvotu pasauli "The Uchuu" simulētajā vidē aizceļot, diemžēl, nevarēsim.