Pēc aptuveni 10 gadiem Saules sistēmas iekšieni apciemos Bernardinelli-Bernstīna komēta. Tā ir lielākā komēta, ko līdz šim mums izdevies ar teleskopiem pamanīt – gandrīz desmitreiz lielāka par citām –, un trauksies cauri Saules sistēmai apmēram tādā attālumā no Saules, kādā ap to riņķo Saturns. Pati komētas atklāšana šovasar astronomijas kopienā bija aizraujoša ziņa, taču ar to jaunumi nebeidzas. Novembra beigās izdevumā "The Planetary Science Journal" publiskotā pētījumā izklāstīts vēl kāds komētas sarūpētais pārsteigums.
Šis objekts attēlos tika fiksēts jau krietni sen – pirmo reizi 2014. gadā –, taču par tā atklāšanu (respektīvi, objekta identificēšanu) "NOIRLab" paziņoja vien šogad jūnijā. To atklāja astronomi Pedro Bernardinelli un Gerijs Bernstīns, pārskatot DES ("Dark Energy Survey") projekta laikā iegūtos attēlus laika posmā no 2013. līdz 2019. gadam.
Nu, "rokoties cauri" datiem, kas iegūti ar TESS ("Transient Exoplanet Survey Satellite") teleskopu, kura galvenais uzdevums ir citplanētu meklēšana, Merilendas Universitātes astronomi secinājuši, ka komēta ir kļuvusi aktīvāka daudz, daudz ātrāk un tālāk no Saules, nekā iepriekš uzskatīts, vēsta "Science Alert".