Kamēr lielākā uzmanība bija pievērsta pēdējā laika astronomijas superzvaigznei – Džeimsa Veba teleskopam – fonā klusu darbam gatavojās kāda cita NASA observatorija. Sadarbībā ar Itālijas kosmosa aģentūru tapušais rentgenstaru teleskops IXPE kosmosā devās dažas nedēļas pirms Veba starta, mēnesi pavadīja, sagatavojot instrumentus darbam, tad janvārī uzsāka pirmos novērojumus. Nupat NASA publiskojusi arī rezultātu – grandiozu, krāšņu attēlu ar Kasiopejas A pārnovas atliekām.
Rentgentstaru astronomijai vislabākā vieta ir kosmosā – Zemes atmosfēra absorbē lielāko daļu no kosmosa nākošo rentgenstaru, tāpēc ar teleskopiem no Zemes šāda veida novērojumus veikt nevar. NASA jau pasen sūta kosmosā rentgenstaru observatorijas, un līdz šim nozīmīgākā no tām ir 1999. gadā palaistā "Chandra", kas tobrīd spēja uztvert pat 100 reižu vājāku rentgenstarojumu nekā iepriekšējie rentgenstaru teleskopi. Taču arī "Chandra", kas savu darbu plānoto piecu gadu vietā veic nu jau ilgāk nekā 20 gadus, spēkos nav pilnīgi viss.
IXPE ("Imaging X-ray Polarimetry Explorer") arī ir rentgenstaru observatorija, taču specializēta – tā ir pirmā rentgenstaru laboratorija, kas pētīs šī starojuma polarizāciju. Vairāk par to, kas ir gaismas polarizācija, vari uzzināt arī videoeksperimentā, ko demonstrē astronoms un fizikas fans Aivis Meijers.