Jau iepriekš "Campus" vēstīja, ka astronomi pēta objektu C/2014 UN271 jeb Bernardinelli-Bernstīna komētu, kas varētu būt līdz šim lielākais šāda veida objekts, ko cilvēce fiksējusi. Nu ar publikāciju izdevumā "The Astrophysical Journal Letters" ir apstiprināts – šī tiešām ir vislielākā komēta, ko zinātnieki jebkad novērojuši, un tās kodols ir aptuveni 50 reižu lielāks nekā vairumam līdz šim novēroto komētu.
Šis objekts kā komēta apstiprināts vien 2021. gada jūnijā, kaut bija nobildēts jau krietni senāk. To attēlos pirmo reizi fiksēja 2014. gadā, un šī ir kārtējā reize astronomijā, kad no iepriekš iegūtiem datiem var izvilkt ārā īstus dārgumus. Var diezgan droši minēt, ka šobrīd daudzās jau eksistējošās datu kopās slēpjas vesels lērums vēl nepamanītu objektu, piemēram, citplanētu, kuras tiks atklātas, vecās datu kopas pārskatot un analizējot ar jaunām metodēm. Komētas C/2014 UN217 atklājēju gods pienākas astronomiem Pedro Bernardinelli un Gerijam Bernstīnam, kas to atrada, pārskatot DES ("Dark Energy Survey") projekta laikā iegūtos attēlus laika posmā no 2013. līdz 2019. gadam.
Ar NASA Habla kosmisko teleskopu noteikts, cik īsti ir liels šīs iespaidīgās komētas kodols.
Aptuvenais diametrs ir ap 120 kilometriem (+/- 15 kilometri) jeb 50 reižu lielāks nekā vidēji citu mums zināmo komētu kodoli. Tās masa arī ir grandioza – ap 500 triljoniem tonnu jeb vismaz 100 tūkstošiem reižu vairāk kā tipiskai mums zināmai komētai. Iepriekšējā rekordiste ir 2002. gadā atklāt'C/2002 VQ94, kuras kodols ir mazāks par 100 kilometriem.