NASA ilustrācija
Iespaidīgajam Džeimsa Veba kosmiskajam teleskopam laika posmā no 23. līdz 25. maijam trāpījis mikrometeoroīds. Tas, protams, agri vai vēlu bija sagaidāms, jo arī 1,5 miljonu kilometru attālumā no Zemes, kur atrodas iespaidīgā kosmosa observatorija, gluži pilnīgs tukšums nav – ar mikrometeoroīdu triecieniem inženieri rēķinājās un teleskopā iestrādāja dažādus aizsargmehānismus, lai šādu triecienu rezultātā veiktspēja netiktu degradēta pārāk strauji.

"Mēs allaž zinājām, ka Veba teleskopam būs jātiek galā ar visiem apstākļiem kosmosā – spēcīgu ultravioleto starojumu, lādētu daļiņu plūsmu no Saules, kosmisko starojumu no dažādiem eksotiskiem avotiem mūsu galaktikā, kā arī reizi pa reizei ar mikrometeoroīdu triecieniem," skaidro NASA Godārda kosmisko lidojumu centra pārstāvis, inženieris Pols Geitners.

Veba teleskops ir būvēts ar visiem šiem riskiem padomā, tajā ir iestrādāti drošības "buferi" – gan optiskajām, gan elektriskajām un mehāniskajām sistēmām –, lai nodrošinātu, ka dārgā ierīce spēs veikt savus uzdevumus vēl daudzus gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!