Krievijas kosmonauti Deniss Matvejevs un Oļegs Artemjevs šā gada 28. aprīlī, izejot atklātā kosmosā no SKS, veltīja laiku arī tam, lai demonstrētu karogu ar PSRS simboliku. AP/Scanpix/LETA

Pēc tam, kad "Roskosmos" jaunais šefs Jurijs Borisovs paziņoja par Krievijas plāniem pēc 2024. gada pamest Starptautisko kosmosa staciju (SKS), kur Krievijas moduļi, gluži kā ASV puse, pilda būtiskas funkcijas stacijas darbības nodrošināšanai, nu izskanējis, ka tik strauji ar "kuģa pamešanu" krieviem vis varētu neiet.

Otrdien, kad izskanēja ziņas par Krievijas plāniem nepagarināt savu darbību SKS (šobrīd visi iesaistītie partneri, tostarp arī Eiropas, Kanādas un Japānas kosmosa aģentūras vienojušās par ekspluatāciju līdz 2024. gadam), sākumā NASA norādīja, ka ir tikai šie Kremļa medijos izskanējušie paziņojumi, bet nekādu oficiālu vēsti no "Roskosmos" amerikāņi saņēmuši nebija. Taču trešdien NASA amatpersona Keitija Līdersa ziņu aģentūrai "Reuters" norādījusi, ka tik ļoti Krievija nemaz nesteidzas.

Proti, "Roskosmos" šefs Borisovs pēc tikšanās ar Vladimiru Putinu arī izteicies par Krievijas plāniem būvēt savu orbitālo staciju, un NASA ir saņēmusi indikācijas, ka krievi gribētu turpināt sūtīt savus kosmonautus uz SKS, līdz cilvēkus nevarēs sākt uzņemt jaunā stacija, kuru saukšot par "ROSS". Ar tās samontēšanu orbītā tik ātri varētu neveikties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!