'Ko es daru ar savu dzīvi?' – jaunietis nedēļām ilgi būvē Visuma kopiju 'Minecraft'
Foto: Kadrs no video

Pārdomas par to, cik lietderīgi tiek izmantots dārgais laiks, 18 gadus vecu Kristoferu Sleitonu pārņēma brīdī, kad viņš bija pavadījis gandrīz visu dienu, mēģinot pēc iespējas precīzāk atainot melnā cauruma izliektu gaismas gredzenu spēlē "Minecraft". Sleitona mērķis – uzbūvēt visu novērojamo Visumu. Miljardiem galaktiku ar miljardiem zvaigžņu un vēl vairāk planētu katrā no tām. Traka ideja, bet ne bezjēdzīga – arī tas ir mācību process, kā redzams Sleitona sagatavotajā video.

Pirms apmēram 10 gadiem radītā datorspēle "Minecraft" aizvien ir ļoti populāra visā pasaulē. "Statista" dati liecina, ka to mēneša griezumā spēlējuši vairāk nekā 140 miljoni lietotāju. Spēles lielākais trumpis nav vis izsmalcināta datografika vai spraigs sižets, bet rīcības brīvība – tajā var ļaut vaļu fantāzijai, no kubiskiem blokiem radot grandiozas struktūras.

Piemēram, pavisam nesen apķērīgi "Minecraft" eksperti spēles vidē replicēja vienkāršu virtuālo datoru, kas pats var darbināt spēles. Kaut viena herca procesors un 256 baitu operatīvā atmiņa ir niecīga jauda, aizvien iespaidīgi, ņemot vērā, ka tas ir no blociņiem uzbūvēts dators datorspēlē. Replicējot šo arhitektūru dzīvē un pieņemot, ka katrs no "Minecraft" blokiem ir metru garš, plats un augsts, dzīvē šis "mikroprocesors" nebūtu diez ko mikro, bet sniegtos 20 stāvu ēkas augstumā. Šāds "dators datorā" spēj darbināt vienkāršas datorspēles, piemēram, klasisko "Tetris" vai "čūskiņu".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!