Long March 5B
Foto: AP/Scanpix/LETA

Ķīnas kosmosa stacija ir gandrīz pabeigta. Pirmdien, 31. oktobrī, veiksmīgi startēja kārtējā raķete, kas orbītā nogādāja moduli "Mengtian" ar dažādām zinātniskajām iekārtām. Taču atšķirībā no rietumvalstu prakses, kur savu darbu paveikušās raķetes pakāpes tiek izvadītas no orbītas un kontrolēti iegāztas okeānā, Ķīnas "Long March 5B" raķetes 23 tonnu smagais korpuss nogāzīsies šobrīd nezināmā vietā, raksta "Space.com". Līdzīgi, kā tas notika, piemēram, šogad jūlijā.

Šobrīd nesējraķetes korpuss ļoti zemā orbītā riņķo ap Zemi un tuvākajā laikā – vai nu piektdien vai sestdienas rītā – būs sabremzējies tik ļoti, ka kritīs lejā. Šobrīd neviens nezina, kurā tieši vietā milzīgais objekts sāks ceļu cauri Zemes atmosfēras blīvākajiem slāņiem.

Korpuss ir aptuveni desmit stāvu ēkas augstumā, taču, protams, vienā gabalā Zemi nesasniegs – tas draudētu ar potenciālu katastrofu, ja raķete nokristu kādā apdzīvotā vietā. Liela daļa no šīm 23 tonnām materiāla sadegs atmosfērā, taču ne viss. Kā izdevumam "Business Insider" lēsuši eksperti, sadegs ap 80%, taču neliela daļa atlūzu zemi sasniegs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!