Mākoņi uz Marsa
Rovers "Curiosity", kas pa Marsu braukā jau kopš 2012. gada, savulaik iepriecināja ar brīnišķīgām saulrieta un saullēkta bildēm no Marsa. Bet ko šādu vēl nebija izdevies redzēt – stari laužas cauri Marsa mākoņiem, rotājoties viegli violetās, rozā, un iezaļganās krāsās.

Uz Zemes nav nekas neparasts redzēt gaismas starus spiežamies cauri mākoņu gubām. Tas tāpēc, ka mākoņi uz Zemes arī nav nekas neparasts. Taču uz Marsa atmosfēra ir krietni retināta – atmosfēras spiediens tur ir ap 100 reižu mazāks nekā uz Zemes. Un – kur pašvaki ar atmosfēru, tur arī mākoņi nav ikdienišķa parādība.

Tomēr, kaut daudz retāk nekā uz Zemes, mākoņi uz Marsa tomēr ir. To apliecina arī šis 2. februārī "Curiosity" uzņemtais kadrs ar Saules stariem, kas spīd cauri mākoņu segai. Šie mākoņi atrodas ļoti lielā augstumā, un pētnieki uzskata, ka tos veido sasalis oglekļa dioksīds. Faktiski tā dēvētais sausais ledus. Pārsvarā Marsa mākoņi neatrodas augstāk par 60 kilometriem un ir veidoti no ūdens ledus. Šie atrodas augstāk, kur ir daudz aukstāks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!