Senajiem romiešiem patika visādi neparasti "pričendāļi", ko tagad atrod gan profesionāli arheologi, gan amatieri. Viens no šādiem mistiskiem priekšmetiem uziets Anglijā. Zinātnieki joprojām nav noskaidrojuši, ko romieši ar to darījuši.
Amatieru arheologu grupa no Linkolnšīras izrakumos atradusi līdz šim lielāko romiešu dodekaedru, kura pielietojums joprojām ir mīkla, ziņo raidsabiedrība CNN. Dodekaedrs jeb divpadsmitskaldnis ir regulārs daudzskaldnis, kura visas skaldnes ir regulāri piecstūri. Titulbildē pa kreisi un tālāk fonā redzami divi dodekaedri, bet labajā apakšējā stūrī – ikosaedrs jeb regulārs daudzslakdnis, kura 20 skaldnes veido vienādmalu trijstūri.
Nortona Disneja vēstures un arheoloģijas grupas arheologu atradums ir viens no 33 zināmajiem dodekaedriem, kas atrasti romiešu savulaik pārvaldītajās teritorijās Lielbritānijā, un no visiem šis ir vislielākais. Kopumā Eiropā atrasti vairāk nekā 130 šādi objekti. Dodekaedrs ir apmēram astoņus centimetrus augsts, dobs, un tā skaldnēs ir dažādu izmēru caurumi. Tas izsgatavots no vara sakausējuma, kura satāvā ir 75% vara, 7% alvas un 18% svina.